< Powrót

Street view Łęgowo
Street view Pruszcz
street view

O nas

Witamy na stronie TESSO – od ponad 30 lat jednego z liderów recyklingu odzieży w Polsce. Prowadzimy odzysk używanej odzieży i tekstyliów. Chronimy środowisko naturalne. Wspomagamy najuboższych, chorych i potrzebujących. Jak to robimy?

 

Ochrona środowiska
Recykling odzieży prowadzony przez TESSO to działanie zdecydowanie proekologiczne. Już 70% ludzi na świecie korzysta z odzieży używanej. Dzięki temu mniej ubrań zalega na wysypiskach śmieci. Tekstylia rozkładają się nawet przez około 50 lat!

 

Pomoc dla najuboższych
Współpracujemy z organizacjami charytatywnymi – nasze pojemniki na odzież oznakowane są logo Caritas i Fundacji Dar. Dzięki odzieży, którą wrzucają Państwo do pojemników, organizacje pomocowe otrzymują posegregowaną odzież lub wsparcie finansowe, które przeznaczają na opiekę nad ludźmi, będącymi w potrzebie. 

 

Wspomaganie chorych dzieci

Dzięki przekazanej przez Państwa odzieży chore dzieci będące pod opieką Fundacji Dar otrzymują wsparcie finansowe związane z kosztami leczenia lub nauki.

 

Rozwój społeczny
Tworzymy i utrzymujemy ponad 800 stabilnych, wartościowych miejsc pracy. Odprowadzane przez nas podatki wspomagają budżet samorządu lokalnego. To ważne szczególnie dzisiaj, w dobie globalnego kryzysu gospodarczego.

 

Pomoc dla krajów Trzeciego Świata
Eksport do krajów Afryki sprawia, że najubożsi mieszkańcy naszej planety mają możliwość otrzymania lub zakupu używanej odzieży po minimalnych stawkach. TESSO jest jednym z członków Krajowej Izby Gospodarczej Tekstylnych Surowców Wtórnych oraz zasiada w jej Radzie.  Współpracuje z wieloma firmami z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki, Ukrainy oraz Europy. Proponowana przez nas odzież używana jest importowana także z Anglii, Irlandii oraz Skandynawii.

 

Trend na second handy

Poza korzyściami wymienionymi powyżej warto dodać, że dzisiaj tania odzież używana stała się prawdziwym hitem mody. Cenią ją zarówno gwiazdy, jak i zwykli ludzie, których cieszy oryginalność i niepowtarzalność za niewielkie pieniądze. Odzież używana to pojedyncze egzemplarze, niedostępne w żadnym innym sklepie.

 

Jak się to wszystko zaczęło i jak funkcjonuje w innych krajach? – przeczytaj wywiad z Prezesem TESSO, Andrzejem Kowalczykiem.